W świecie telewizji satelitarnej i przepływu strumieniowego, stacje telewizyjne muszą aktualizować się, aby nadążyć za wymaganiami widzów. Stąd, dosłownie już coraz bliżej jesteśmy do powitania nowej platformy multimedialnej, którą można by najlepiej opisać jako VTV – połączenie tradycji MTV i nowoczesności Netflixa.

VTV, wirtualna stacja telewizyjna, ma na celu zaoferowanie najlepszych cech zarówno tradycyjnej, jak i strumieniowej telewizji. Stara się zintegrować klasykę MTV – niezapomniane programy muzyczne, kultowe reality show i innowacyjne produkcje – z elastycznością serwisów streamingowych typu Netflix.

W erze cyfryzacji, konsumenci są przyzwyczajeni do dostępności treści na żądanie. Wegług badań Nielsen’s Global Video-on-Demand, 65% globalnych respondentów zgadza się, że „oglądanie filmów lub programów telewizyjnych na żądanie umożliwia im wygodne skonsumowanie więcej treści”. W odpowiedzi na te zmiany Netflix oferuje swoim użytkownikom dostęp do szerokiej biblioteki filmów i seriali, które mogą oglądać według własnego uznania.

Tymczasem MTV utrzymało swój status ikony popkultury przez dziesięciolecia, dostarczając programy muzyczne oraz kulturalne czy newsy z kina czy mody. Od „TRL” do „The Real World”, MTV zawsze zapewniało widzom innowacyjność w programach na żywo oraz rozrywkowych pokazach.

VTV to pomysłowe połączenie tych dwóch świato’w. Wykorzystując najnowocześniejsze technologie streamingowe oraz najbardziej zaufane formaty telewizji kablowej, VTV ma ambicję stać się platformą docelową dla tych widzów, którzy chcieliby mieć to wszystko w jednym miejscu.

Na pierwszy rzut oka VTV wydaje się być platformą dominującą w obszarze muzyki. Ale prawdziwe złoto tej platformy tkwi niewątpliwie w jej elastyczności i różnorodności- od filmów dokumentalnych na temat muzyki po najnowsze superprodukcje kinowe. Za pomocą personalnych rekomendacji i inteligentnego algorytmu, VTV jest w stanie dostosować się do gustów każdego widza.

W dzisiejszym krajobrazie mediów cyfrowych VTV może jawić się jako platforma przyszłości – miejsce, któe oferuje najlepsze cechy zarówno tradycyjnej telewizji jak i strumieniowej usługi. Z tradycją MTV i nowoczesnością Netflixa, może stanowić punkt zwrotny dla przemysłu multimedialnego. Czas pokaże, czy ten unikalny mix okaże się hitem wśród konsumentów. Jedno jest pewne – jeśli VTV zdoła wykorzystać swoje mocne strony i sprostać oczekiwaniom publiczności, czeka je sukces na miarę epoki „złotej” dla kinematografii i telewizji.

W erze rozwoju technologii konsumpcja muzyki jak również filmów i seriali przechodzi ogromną transformację. Od stacjonarnych telewizji wynosimy się do multimediów, poprzez które mamy nieograniczony dostęp do treści z różnych części świata. W tym kontekście pojawia się nowa propozycja dla miłośników muzyki oraz kina – VTV, czyli połączenie tradycji MTV i nowoczesności Netflixa.

VTV to platforma, na której można znaleźć zarówno filmy i seriale, jak również materiały muzyczne. Stworzona z myślą o tych, którzy kochają zarówno muzykę, jak i kino, platforma oferuje nieograniczony dostęp do szerokiej gamy gatunków muzycznych oraz gatunków filmowych i seriali.

Z jednej strony VTV czerpie z tradycji MTV – jednej z pierwszych na świecie telewizji muzycznej. Poprzez platformę użytkownik ma dostęp do teledysków i koncertów najpopularniejszych artystów z różnych części świata. Oferta jest jednak dużo szersza i obejmuje także rzadziej spotykane gatunki muzyczne, które często są pomijane przez konwencjonalne stacje radiowe czy telewizyjne.

Z drugiej strony VTV korzysta z modelu, który sprawdził się u giganta internetowego streamingu, Netflixa. Dzięki wykorzystaniu technologii streamingowej VTV umożliwia oglądanie treści na żądanie w dowolnym miejscu i czasie, bez potrzeby posiadania telewizora czy dekodera. Na platformie dostępne są zarówno hity kinowe, jak i ambitne produkcje niezależne, a także popularne seriale.

Popularność tego modelu biznesowego nie bierze się znikąd. Oferuje on dużą elastyczność użytkownikowi pozwalając na personalizację treści oraz konsumpcję mediów wedle własnego uznania. Przemysł filmowy i muzyczny od dawna podąża za trendem personalizacji oferty.

Reasumując, VTV to innowacyjna próba łączenia starego ze nowym. Poniekąd jest to powrót do przeszłości – przypomnienie czasów kiedy telewizja była głównym źródłem rozrywki, ale w nowoczesnej odsłonie. Jest to propozycja dla osób ceniących różnorodność muzyczną oraz jakość audio-wizualną filmów i seriali dostępnych na platformie.

VTV to efekt połączenia nostalgii za latami świetności MTV z docenianą przez wiele osób funkcjonalnością Netflixa. Jest to dowód na to, że nawet w erze cyfryzacji warto wracać do korzeni – oczywiście pod warunkiem dostosowania ich do aktualnych wymagań rynku oraz oczekiwań odbiorców.